Jak rozpocząć sprzedaż zagraniczną?

Jak rozpocząć sprzedaż zagraniczną?
bestinformis
Biznes
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wyście ze swoją ofertą za granice kraju to świetna okazja do zdobycia nowych pokładów gotówki. Warto się tym zainteresować, aby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, która umożliwia rozwój produktów i samej firmy. Chcesz dowiedzieć się, jak zacząć sprzedawać za granicą? Podpowiadamy, od czego zacząć.

Rejestracja działalności gospodarczej

Przed rozpoczęciem sprzedaży na rynku należy zacząć od założenia działalności gospodarczej. To dzięki niej można bezpieczne odprowadzać podatki oraz zdobywać różnego typu dofinansowania. Wychodząc na nowy, zagraniczny rynek warto rozejrzeć się za dobrym biurem rachunkowym. Dobrze będzie wybrać takie, które ma doświadczenie w prowadzeniu finansów sklepów internetowych. Po wejściu we współpracę z biurem rachunkowym nie trzeba martwić się o podatki i wszelkie rozliczenia, które trzeba wykonywać dodatkowo. Takie biuro może wziąć na siebie całą księgowość, czym odciąża każdego przedsiębiorcę.

Serwisy aukcyjne na bezpieczny początek

Zabierając się za sprzedaż zagraniczną, warto zacząć od korzystania z serwisów aukcyjnych. Dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju platformy sprzedażowe, które mają określone zasady działania. Przyjaznym dla nowych użytkowników miejscem jest Amazon. Dzięki wszelkim platformom sprzedażowym ogranicza się koszty rozpoczęcia samodzielnej działalności za granicą. Dodatkowo takie miejsca umożliwiają łatwy dostęp do klientów. Nie trzeba inwestować na początek w marketing, np. w celu podniesienia pozycji własnej strony w wyszukiwarce. Ogłoszenie na platformie sprzedażowej czy serwisie aukcyjnym zapewni dobry start na zagranicznym rynku. W takim miejscu łatwo zyskać nowych klientów i dobrą opinię wśród odbiorców.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Allegro (@allegropl)

Amazon czy eBay? Co wybrać?

Zaczynając sprzedaż za granicą, warto wybrać dobre miejsce dla swoich produktów. Amazon to platforma sprzedażowa, na której można umieścić swoje produkty. To nie tylko miejsce na ogłoszenia, a płynnie funkcjonujący rynek. Amazon zajmuje się nadawaniem paczek, obsługą zwrotów czy też reklamacji. Do Ciebie należy jedynie rejestracja w ich systemie, rozpoczęcie sprzedaży i wybranie określonego modelu działania. Jeśli będziesz chciał, Amazon ułatwi Ci wejście na rynek.

eBay to nie platforma sprzedażowa, a serwis ogłoszeniowy. Działa on na zasadzie dobrze znanego wszystkim Polakom Allegro. Wystawiając ogłoszenia, bierze się na siebie pełną odpowiedzialność dotyczącą obsługi klientów i wysyłki. eBay jest dobrym miejscem dla osób i firm, które stawiają pierwsze kroki oraz dla tych, którzy mają opanowane działanie na takiego typu platformach. Dla wszystkich nowych graczy na rynku, dla których sprzedaż internetowa nie jest intuicyjna i bezproblemowa, o wiele lepszą opcją jest skorzystanie z oferty platformy Amazon.

Jakie rozwiązanie najbardziej się opłaca?

Wybierając platformę do sprzedaży, należy przeliczyć koszty, które trzeba ponieść, np. na wystawienie ogłoszeń czy też na pomoc innych. Amazon zabiera część dochodów i wymaga opłat od firm, jednak z ich działalnością nie łączą się dodatkowe podatki. Sprzedając samodzielnie na eBay, należy liczyć się z odprowadzaniem dodatkowych podatków rozliczanych w Urzędzie Skarbowym. Najlepiej przeliczyć koszty ze swoim biurem rachunkowym, aby określić, co jest bardziej opłacalną opcją na sam początek.

Zdj. główne: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tworzenie domowego rajskiego zakątka: tajniki pielęgnacji egzotycznych roślin
Tworzenie domowego rajskiego zakątka: tajniki pielęgnacji egzotycznych roślin
Poznaj sekrety pielęgnacji roślin egzotycznych i stwórz swój własny zielony zakątek w domu. Dowiecie się, jak hasselia, monsteras, czy palmy zdobędą Wasze wnętrza.
Ostatnie wpisy